talrm

Klima Kontrol Otomasyonu ve Eş Yaşlandırma

Sistem odaları gibi değerli ortamların iklimlendirilmesi (soğutulması) amacıyla kullanılan klimaların kapasite seçimleri doğru yapılmalıdır. Yani,
ısı kaynakları doğru hesaplanıp, odanın hacmi ile beraber uygun bir soğutma kapasite değeri seçilmelidir. Oda uygun kapasiteli bir adet klima ile rahat bir şekilde soğutulabilmelidir. Ayrıca her hangi bir acil eylem durumunda ortamda asıl klima ile beraber aynı kapasitede yedek bir klimada konumlandırılmalıdır ki, oda içindeki değerli cihazlarınız güvence altına alınsın.

TSENS Klima Kontrol ve Eş Yaşlandırma modülü ile klimaları isteğe bağlı olarak 1, 2, 3...12 saat ara ile dinlenmeli çalıştırabilir, kapasite yetersizliğinde ya da asıl klimanın arızalanması durumunda ya da bir nedenle ortam sıcaklığı ayarlanmış bir değerin üzerine çıktığında çalışmayan klimayı otomatik olarak devreye alabilirsiniz.

TSENS Klima Kontrol ve Eş Yaşlandırma modülü bağımsız olarak çalışabilir, dahili sıcaklık sensörü ile ortam sıcaklık değeri display ekran üzerinden görebilir, klimalarınızı sıcaklık ve zaman bağımlı olarak otomatik olarak sırayla devreye alabilirsiniz. Bu sayede klimalarınızın bakım maliyetlerini azaltabilir ve önemli elektrik tasarrufu sağlayabilirsiniz.

24000 btu/h kadar monofaze klimalar kontrol edilebilir ve eş yaşlandırma yapılabilir. Daha yüksek kapasitelerde (trifaze) ise ek modül sayesinde kullanılabilir.

İndirmek için tıklayınız

pdf

  • Klima kontrol otomasyonu ve eş yaşlandırma sistemi kullanıldığında,
    İki ayrı klimanın günde 12'şer saat ara ile sıralı çalışmasını,
    Çalışma zaman aralığı esnasında çalışması gereken bir klimanın arızalanması ya da ortamın tanımlanmış aralıklarda soğutulamıyor olması durumunda, yedek olan klimayı da devreye alarak her iki klimanın birlikte çalışmasını,
    Ortam sıcaklığı tanımlı aralığa düştüğünde yedek klimanın tekrar devreden çıkarılmasını sağlar. Artık klimalarınızın dinlendirilerek çalıştırılması sayesinde ömürlerini uzatmak ve yedek klimanın da sadece gerektiğinde çalıştırılıyor olması sayesinde enerji tasarrufu sağlamak ve klima bakım maliyelerinizi azaltmak artık elinizde!
TOP BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ.
×

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek veya bize e-posta göndermek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın!inform@tproje.com

× WhatsApp'tan Yazın !