+90 (216) 348 62 94

+90 (555) 169 10 88

Destek ve sorularınız için bizi arayabilirsiniz...

Sıkça Sorulan Sorular

Sistem odasında sıcaklık artışı var. Sürekli alarm alıyorum.
Klima çalışmıyor olabilir. Sistem odasında ısı kaynaklarının ya da dış hava sıcaklığının artması sebebiyle klima soğutma kapasitesi yetersiz olabilir. Klima servisi ile irtibat kurun ya da alarm eşik değerini değiştirin.

Ortam nemi artmış görünüyor ve sürekli nem alarmı alıyorum.
Klima çalışmıyor olabilir. Sistem odasında ısı kaynaklarının ya da dış hava sıcaklığının artması sebebiyle klima nem alma kapasitesi yetersiz olabilir. Klimaları nem alma konumunda çalıştırın. Aksi durumda, klima servisi ile irtibat kurun ya da alarm eşik değerini değiştirin.

Ortam nemi azalmış görünüyor ve sürekli nem alarmı alıyorum.
Klimalar aşırı soğutmada ya da nem alma konumunda çalışıyor olabilir. Klimaları nem alma konumundan çıkarın ya da soğutma sıcaklık değerini yükseltin. Eğer hala alarm durumu devam ediyorsa ortama nemlendirici cihaz konumlandırın ya da alarm eşik değerini değiştirin.

Ortam denetleme modülü sürekli ötüyor.
Toprak-nötr voltaj bağlantısı (fişi) ters monte edilmiş olabilir. Tam ters çevirerek tekrar monte edin.

Sıcaklık değeri -100 °C görünüyor.
Modül data bağlantısı kopmuş. Modül eternet bağlantılarını kontrol edin.

Sıcaklık değeri -1000 °C görünüyor.
Sıcaklık ve nem sensörü arızalı ya da yerine takılmamış olabilir. Sensörü çıkarıp tekrar takın.

Sıkça Sorulan Sorular

Hava kalite sensörü değeri %30'un altına düştü ve alarm alıyorum.
Ortamda kirletici gazlar olabilir. Klima gazı kaçmış, kablo yanığı ya da duman olabilir. Ortamı fiziksel olarak kontrol edin.

Su basması alarm alıyorum ama ortamda su basması görünmüyor.
Ortamı fiziksel olarak kontrol edin, su algılama dedektörü genelde zemin altına monte edildiğinden zemin altını kontrol etmeyi unutmayın.

Elektrik kesildi alarmı alıyorum ama elektrik kesilmedi.
Sistem anlık olan 1,5 sn'lik elektrik kesintilerini algılayabilir. Çok kısa süreli elektrik kesintisi olmuş olabilir ve bunu algılamamış olabilirsiniz ya da sensör modülünün elektriği kesilmiş olabilir.

Sürekli modül iletişimi koptu mesajı geliyor.
Sensör modülü elektrik ve eternet bağlantılarını kontrol edin. Modülün bağlı bulunduğu switch portu 10Mbit full dublex olarak ayarlayın.

Aşı dolabındaki Medicasens sıcaklık ölçer ile başka bir sıcaklık (Fridge tag) ölçer arasında farklı değerler okuyor.
Genelde 0,5 - 1 °C farklar normal kabul edilebilir. Medicasens sıcaklık sensörü ile fridge tag aynı yerden ölçüm alın. Diğer sıcaklık ölçeri dolabın rafına değil iki kutunun üzerine koyun ve 20 dk. süre ile test edin. Genelde fridge tag dolabın rafına konulmaktadır. Raf soğuk olduğundan cihaz daha soğuk algılayabilmektedir. Bunun için iki kutu üzerine yerleştirmek daha doğru olacaktır.

Aşı dolabın sıcaklığı hep aynı saatlerde artış gösteriyor.
No-frost soğutucular dondurucu bölümündeki karlamayı çözebilmesi için farklı yöntemlerle ya da belli zaman aralığından defrosta (buz çözme) girer. Bu durumda dolap bir süre soğutmayı keser ve dolabın iç sıcaklığı artar. Eğer sıcaklık artışı uzun sürüyorsa dolabın defrost zamanında ya da diğer defrost yöntemlerinde problem olduğu düşünülebilir. Bu durumda dolap servisi ile irtibat kurunuz.

Uzak bağlantı desteği için tıklayın ve indirin

TOP BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ.
×

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek veya bize e-posta göndermek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın!inform@tproje.com

× WhatsApp'tan Yazın !