Inkjet Yazıcılı Banknot (Para) Bantlama Makinesi

Inkjet Yazıcılı Banknot Bantlama Makinesi, tamamen Türk mühendisliğinin yenilikçi tasarımı olan, hafif ve çok küçük boyutlara sahip olması nedeni ile sıkışık banka gişeleri için uygun, üzerinde bulunan yazıcı sayesinde bantın üzerine 4 satıra kadar anlık bilgi basabilen, kullanımı kolay, ağır hizmet tipi bir bantlama makinesidir.

Bantlama Makinesi, banknot bantlama uygulamasının yenilikçi çözümüdür.Tamamen Türk mühendisliğinin eseri olarak uzun yılların çalışması sonucu ortaya çıkmıştır ve Türkiye'de üretilmektedir.

Bantlama Makinesi, bilgilerin bilgisayardan makineye aktarılabilmesini sağlayan bir bilgisayar portuna sahiptir.
Bant gerginliği, ısıtma sıcaklığı, yapıştırma kalitesi, veya farklı kalitedeki bant tipleri için yapılan ayarlar, doğrudan program menüsünden değiştirilir. Hiç bir mekanik ayara gerek yoktur.

Makineye Entegre Yazıcı

Bantlama makinesinin üzerinde, dünyada sadece çok büyük sistemlerde bulunan entegre bir inkjet yazıcı mevcuttur. Bu yazıcı ile bantlama işlemi bittikten sonra para destesi operatör tarafından makineden alınırken otomatik olarak istenilen bilgiler bantın üzerine mürekkep ile yazılır.
Yazıcı, her bir satırda maksimum 20 karakter ve 4 satıra kadar yazıyı aynı anda, yazma işlemi için ayrı bir vakit kaybı olmadan bantın üzerine yazar.

Bantın üzerine şu bilgilerden 4 adeti yazılabilir;
 • Banka Adı
 • Şube
 • Operatör Adı
 • Tarih ve Saat

 • Destedeki toplam adet ve değer, makine tarafından üretilecek ve sadece o desteye özgü olacak bir deste numarası (makine seri numarası + deste sayısı). Yazıcıda kullanılan mürekkep kartuşu standart yazıcı kartuşudur.

  İndirmek için tıklayınız

  pdf
  • Bantlama Makinesi, küçük boyutlara ve düşük ağırlığa sahip olması nedeni ile banka gişelerinde veya döviz bürolarında gişecinin yanına konulabilir, düşük ağırlığı ve üzerindeki katlanır kulp sayesinde rahatlıkla taşınabilir.

   Bantlama Makinesi, diğer bantlama makinelerinin aksine 24 V DC adaptörle çalışır ve 220 V gerilimin tehlikelerine maruz bırakmaz. Adaptörle çalıştığından dolayı araç içerisinde de kullanılabilir.
  TOP